עמוד הבית עדויות לתוצאות מיידיות בריאות>מחלה>ריפוי על הגישה הטיפולית ממצאים מדעיים עקרונות הוליסטיים במטאפיזיקה מחקרים על המטפל והשיטה למד עוד על מטאפיזיקה אודות הרפואה ההוליסטית

 

 2 עמוד הבית>הפסיכואנרגטיקה והגישה הטיפולית    אנא עיין  -  כתבות ומחקרים  |  על המטפל והשיטה

 

 

 

 

לא מצליח/ה לרזות או לשמור על משקלך הרצוי, גם לאחר אין ספור דיאטות, טיפולים וסדנאות..?  אוכל/ת המון כ"עיסוק ממלא ומרגיע" ולא יכול/ה להפסיק..?  מכור/ה למתוקים..?  הדיכאון, החרדות והמתח הנפשי לא מרפים..?  הינך טיפוס תלותי ומתמכר..?  מכור/ה לסיגריות ו/או לסמי עישון..?  מתקשה להירדם או לישון..?  חש/ה בכאבים ובמחושים מוזרים וטורדניים...?  יש לך קשיים בתקשורת בין אישית..?  במערכות יחסים...?  בהשגת בן/בת זוג, בחיזור או בהיענות לו...?  חש/ה שהחיים חולפים לידך ואינך משיג/ה את יעדיך..?  מרגיש/ה רחוק/ה ממימוש הפוטנציאל האישי שלך ומהגשמת מטרותיך...?   את/ה חייב/ת לנסות טיפול ו/או אימון וחיזוק אישי פסיכו-אנרגטי מוטמע..!  עוצמת הטיפול הפסיכו-אנרגטי וכוח ההטמעה בתת המודע מביאים לתוצאות מיידיות!   לשינויים מהותים מתקבעים - בתחושות, ברגשות, בדפוסי חשיבה והתייחסות, דפוסי התנהגות ואורחות חיים, ומכאן - לשינויי חיים בפועל..!    לחץ/י עכשיו כאן  -  לקביעת טיפול/אימון התנסות תוצאתי שיכול לשנות את חייך!    טיפול ניסיון ללא תשלום!    ב ה צ ל ח ה

       

   בריאות » מחלה » ריפוי  - הגדרות פסיכו-אנרגטיות

 

 

ה ב ר י א ו ת - היא וויסות האורגניזמוס כלפי הפרעות, חזרתו התמידית להתנהגותו הרגילה, המאוזנת, ומתן אפשרויות להתפתחותו והתגשמות מהותו וחילופיו (במותם של תאים ואריגים ויצירת חדשים במקומם). התגשמות זו של האורגניזמוס כרוכה ותלויה במינים מיוחדים של משא ומתן עם העולם החיצוני, המאפשרים לשינויים הנגרמים ע"י גרויי הסביבה לחזור למצבם הרגיל בתקופת זמן מסוימת, וע"י כך להביא את האורגניזמוס בחזרה למצבו התקין - המתאים למהותו. מצב הנורמאליות הבריאותית (גופנית ונפשית) משול למטוטלת העשויה להיטלטל בתוך תחום מסוים - ימינה ושמאלה ממסלולה הרגיל - אולם שואפת למרכזו תמיד, אם כי אינה נשארת אפילו לרגע במרכז האידיאלי. כך הדבר כאנלוגי למצב בריאותו של האדם. עקב גירויים שונים, נמצא האדם שרוי בד"כ (כבריא) קרוב למצב האידיאלי - אך לעולם אינו מזדהה אתו לחלוטין.

ה מ ח ל ה - (או ההפרעה) היא הפרה סטטית באיזון, דיס-הרמוניה, שינוי מהותי באחד המקומות/האתרים של האורגניזמוס, הגורם להפרעות במהלך הסדיר, לאי תדירות הערך-הבינוני ולהפרעת ויסות האורגניזמוס, שאינה מאפשרת לו למלא את התפקידים המוטלים עליו. כלומר, בשונה ממצב הבריאות המתואר לעיל באמצעות אנלוגית המטוטלת,  במקרה מחלה - מופר האיזון בין ימין לשמאל בתחום הסטייה המבוקר, המטוטלת נוטה לצד שמאל ברמה בוטה, וכך נוצר התהליך המחלתי.  לפיכך, לא סטייה מן הנורמה, אלא יחס קבוע בלתי סדיר - הוא מחלה (יש להבדיל בין סטייה קלה וזמנית מהנורמה, שאינה מוגדרת כמחלה הדורשת התערבות טיפולית מיוחדת, כגון מחלות ויראליות, מחלות ילדות, דפרסיה-זמנית וכיו"ב, לבין סטייה בוטה וסטטית - העלולה להביא לידי תגובות קטסטרופה ולמצב מחלה כהגדרתה לעיל).

ה ר י פ ו י - הוא המאמץ להשפיע על הכוחות והגורמים הרבים, המסדירים את היחסים הנכונים בצדדיו הגופניים והנפשיים של האורגניזמוס, ואת יחסי הגומלין האידיאליים ביניהם. הריפוי אמור לתמוך בתהליכים הטבעיים של החזרת האורגניזמוס לנורמת האיזון שלו ולהרמוניה עם העולם הסובב אותו - לחזקם, להדריכם בכוון הדרוש, ולעיתים רבות - לעוררם.  הריפוי הביו/פסיכו-אנרגטי השלם אינו מטפל רק בסימני המחלה (Symptoms) וביטוייה ו/או בהקלה על המכאובים וההפרעות, כי-אם באיתור, נטרול והרחקת הסיבות הראשוניות להתהוותה.

מקורות:

מתוך סדרת החוברות המקצועיות "הפסיכותרפיה והרפואה ההוליסטית - ככלל וע"פ תורת הקבלה"

נכתבו ע"י ירון אלוני 2000 © כל הזכויות שמורות

 

ראה מידע רב נוסף בקטגוריה: כתבות ומחקרים

חזור לראש הדף >>

 

===================================================================================

על הגישה הטיפולית

הפסיכואנרגטיקה ((Psychoenergy המחקרית והיישומית, בשיטת מעגלי מוח-גוף, מתמקדת מחקרית וקבלית  במערך שדות האנרגיה של המוח ורמות ה"מיחשב" ("הפסיכו" - ההכרה, סף ותת ההכרה), תוך הבאתם הרחבה בחשבון של כלל הממדים וההיבטים - הגופניים, הנפשיים, הרגשיים, הקוגניטיביים, החברתיים, ובעיקר הפסיכו-אנרגטיים - ברי ההשפעה על חייו של המטופל, והם המסייעים בהבנת בעיותיו, חסמיו ומחלותיו (מקורם, שורשם, סיבתם, דרכי התהוותם) ובריפויים. זאת בשונה משיטות הרפואה הקונבנציונאלית והפסיכיאטריה, המתרכזות אך ורק במערכת האנטומית כימו-פיזיקאלית של האורגניזמוס (ה"ביו") ומתמקדות בד"כ בריפוי תסמיני ותוצאות המחלה בלבד, או משיטות הרפואה המשלימה הכללית, המתמקדות אמנם בד"כ ברמה הטרום גופנית ("האתרית" - "ביופלזמית"), אך נעדרות גישה לשדות האנרגיה של המוח ורמות "המיחשב" (הפסיכו).

 

 

 

 

מעגלים ומסלולים פסיכואנרגטיים

תפיסת הפסיכואנרגטיקה והגישה הטיפולית/אימונית בשיטת "מעגלי מוח|גוף" ברורה ומומחשת ע"פ האנלוגיה הפשוטה להלן: המוח הוא "חמרת המחשב", האחראית לכל פעולה ותהליך גופני ו/או נפשי. "התכנה" המפעילה "חמרה" זו היא ה"קניין הרוחני" - קרי מערך אופרטיבי של שדות תהודה פסיכו-אנרגטיים מעגליים, המתנהלים וזורמים במקביל ובצמוד למעגלי המוח הפיזיולוגיים. האבחון והטיפול בשדות תהודה פסיכו-אנרגטיים אלה (במקביל לרמה הקוגניטיבית, המודעת) הוא תחום התמחותה של שיטת "מעגלי מוח|גוף"

 

אופיו הטכני של הטיפול הפסיכו אנרגטי (ע"י מגע נקודתי ממוקד או דיקור קל) הכלול בשיטה זו, דומה ביותר לכיוון או לשינוי תדרי מעגלי תהודה חשמליים (בהתפלגות לתדרים). מטרת הטיפול/האימון היא להביא או להחזיר את מערך תדרי שדות התהודה הפסיכואנרגטיים (התת הכרתיים בעיקר) לנורמת רמות התדרים המקוריות והאופטימאליות שלהם, ו/או הקודמות לתחילת היווצרות הבעיה או המחלה המסוימות.

 

 

לפרטים נוספים על אופן הטיפול, בהמשך עמוד זה, לחץ כאן

על-פי מחקרים ונסיונות מדעיים מבוקרים וחדשניים, שנעשו ונעשים ברחבי העולם, וע"פ שיטת הצילום ה"קיריליאנית", הוכחה זה מכבר העובדה כי קיים "גוף" הנעלם מן החושים האפקטיביים שלנו, והמהווה מעין דיוקן מטפיזי של האדם והחי. מעין תבנית או תרשים אנרגטי החופף לגוף הפיזי, והבא לידי ביטוי בגלים אלקטרומגנטיים בתדרים שונים - השופעים בעוצמות שונות מהיקפו של האדם והחי. תרשים זה מהווה את "שדות האנרגיה" או "שדה החיים" - כפי שמכנה אותו המדען הרולד סקסטון בור (אוניברסיטת "יל" לרפואה מחקרית). לפיכך, הגוף הפיזי והמוח נחשבים למעשה כהתעבות של "גוף" או שדה כוח הקודם להם. גוף זה (המורכב ממספר רב של  תבניות, רמות ורבדים) הנקרא ה"אתרי" או ה"ביופלזמי" - הוא התבנית שעליה וסביבה נוצרים ומתגשמים הגוף הפיזי והמוח הגשמיים, למרכיביהם.

 אבי ברשי - צילום קיריליאני

מקורה הראשוני של כל מחלה/הפרעה/בעיה, גופנית או נפשית, הוא כאמור ברמה הביופלזמית של המוח והפסיכו, ומכאן היא יכולה להתפתח במספר תבניות ברמה הביופלזמית הכללית, או בתבנית אחת ספציפית, ולכן דרוש אבחון וריפוי בכולן - כדי שיאותר מחולל הבעיה, והמערכת הכללית תשוב למצבה ההרמוני. תחילתה של מחלה/הפרעה היא ברמת ו/או ברובד הנפש האנרגטית (רטיטתית) המסוימת, או בכמה רמות ו/או ורבדים יחד, החל, כאמור, ברמות ה"מיחשב" (ה"פסיכו"), וסופה ברובד הנמוך וה"גס" ביותר של רמת הנפש הרטיטתית הנמוכה (הביופלזמית), דהיינו - רובד הגוף הפיזי הגשמי. מאחר ותבניות האנרגיה הרטיטתיות, ברמות השונות, שלובות אחת בשנייה, אופי הריפוי הפסיכו-אנרגטי הוא לסייע למטופל לסלק את המחלה/הפרעה ברמת הסיבה/המקור/השורש הראשוניים, ולהשיב את האיזון וההרמוניה בין התבנית האנרגטית המסוימת לבין עצמה ועם הרמה/השדה אליה הוא משתייכת, לבין יתר התבניות והרמות, ובינן לבין עצמן, לבין הגוף הפיזי והסביבה הגשמית, וזאת באמצעות ההיזון החוזר הקיים בניהם.

כאמור, מתמקדת הפסיכואנרגטיקה המחקרית במקורה במיפוי אופרטיבי של תדרי שדות ותבניות התהודה של הפסיכו והמוח כדלהלן:
מיפוי רמות התודעה השונות - ה"מודע" - הרמה האינטלקטואלית/רגשית; ה"תת-מודע" - הרמה האינסטינקטיבית ו"המודע העליון" - הרמה האינטואיטיבית, הרוחנית; או ה"אגו", ה"איד" וה"סופר-אגו". (אגב, בהקשר זה יש לזכור כי אין עד עתה בנמצא מיפוי אנטומי של הרמות הנ"ל). 
מיפוי שדות ותבניות האנרגיה של המרכזים האנטומיים והתפקודיים במוח - המוח האחורי, הקדמי והתיכון, גזע המוח, אונות המוח (המיצחית, הקודקודית, העורפית והרקתית-הטמפורלית), המערכת הלימבית, המיספרות, מערכות העצבים המרכזית וההיקפית, התלמוס, ההיפותלמוס וכיו"ב. 
הביואנרגטיקה - כתחום משנה כלול,  ממפה את המסלולים המדוייקים, המקשרים בין שדות ותבניות האנרגיה של רמות התודעה והמרכזים האנטומיים/תפקודיים במוח - לבין אתרי ואברי הגוף השונים.

מיפוי אנטומי

באדום - האונה המצחית, בכתום - האונה הקודקודית, בצהוב - האונה העורפית, בירוק - האונה הרקתית, בכחול - המוח הקטן, בחום - גזע המוח

לפסיכואנרגטיקה בשיטת מעגלי מוח-גוף התשובות הפרקטיות לשאלות ולתופעות רבות, כגון: כיצד ה-MIND מתרגם עצמו לחומר, כיצד תחושות, רגשות, קונפליקטים ודחקים של האישיות, תבניות חשיבה והתנהגות - הופכים לחסמי הצלחה כללית, לכאבים, הפרעות ומחלות גוף ו/או נפש; כיצד התת-מודע מגביל או מעצים את הקשרים הפיזיולוגיים  וההתנהגותיים שלנו, וכיצד הבריאות הנפשית והפיזית, כמו גם מיצוי ומימוש הפוטנציאל האישי מותנים באיזון המימדים ושדות האנרגיה כולם.

מיפוי נקודות פסיכואנרגטיות ריאקטיביות

לפיכך - מתמחה הפסיכואנרגטיקה המחקרית, כתחום התמחות בפני עצמו, בהבנה, אבחון, טיפול, ריפוי  ואימון יסודיים של המימד הטרום גופני הכוללני של האדם, תוך התמקדות במקור: המוח והרמה הנפשית האנרגטית - "ביופלזמית" (מונח המתייחס למצבו הרביעי של החומר, הבא לאחר מוצק, נוזל וגז, והמכונה בפיזיקה בשם: "פלזמה").  

הפסיכואנרגטיקה בשיטת מעגלי מוח-גוף משלבת גישות וטכניקות טיפוליות, אימוניות וסוגסטיביות פסיכו-אנרגטיות, מחקריות וקבליות, המבוצעות ברובן במצבי תודעה עמוקים ומונחים, כגון: איזון/כיוון תדרי שדות תהודה פסיכו-אנרגטיים, ע"י טכניקות השפעה סוגסטיבית (השאה) עצמתית בשילוב מניפולציות מגע נקודתיות, ממוקדות ומדויקות, ו/או דיקור קל (בעיקר ע"פ הראש ועצם הבריח) - ע"פ נקודות ריאקטיביות לרמות "המיחשב" (ה"פסיכו" - ההכרה, סף ותת ההכרה); טיפולי "תברית" פסיכו-אנרגטיים - "חשמל-אורגני", "פארה-חשמל" (ראה הרחבה ספציפית על טיפולים אלה בקטגוריה כתבות ומחקרים באתר זה); מדיטציה טיפולית וטכניקות פסיכו-קיברנטיות (גישות אימוניות/מדיטטיביות, לביצוע עוצמתי של שיחזור מתקן וסוגסטיה), ועושה שימוש מסייע בהומיאופתיה והרבליזם. הטיפולים אינם כוללים שימוש באמצעים כימיים או אלקטרוניים כלשהם, והינם חסרי תופעות לוואי לחלוטין (מלבד ריאקציות חיוביות/שליליות).

אופן הטיפול:

 

ע"פ הפסיכואנרגטיקה בשיטת מעגלי מוח-גוף בא המוח, מחקרית וקבלית, לידי מיפוי אופרטיבי של שדות תהודה פסיכו-אנרגטיים מעגליים, המקבילים למעגלי המוח הפיזיולוגיים. שדות תהודה תדריים אלה מתחלקים למרכזים שונים - בעלי יחסי גומלין ואינטראקציות הדוקות עם תפקודים נפשיים, רגשיים, מנטאליים ופיזיולוגיים ו/או עם מוליכים עצביים (נוירוטרנסמיטורים) במוח. הטיפול מתמקד בשדות תהודה פסיכו-אנרגטיים כנ"ל, המייצגים באופן תדרי - אזורים ואתרים שונים ברמות התודעה (הפסיכו) ובמוח, המזוהים עם אופי המחלה או הבעיה המסוימת והאישית.

 

אופן הטיפול בשדות אלה, מבחינה טכנית (ע"י מגע נקודתי ממוקד או דיקור קל), דומה ביותר לכיוונון או לשינוי תדרי מעגלי תהודה חשמליים (בהתפלגות לתדרים). מטרת הטיפול הפסיכואנרגטי היא להביא או להחזיר את תדרי שדות תהודה אלה (התת הכרתיים בעיקר) לנורמת רמות התדרים המקוריות, המאוזנות והתקינות שלהם, ו/או הקודמות לתחילת היווצרות מצב המחלה, ההפרעה או הבעיה המסוימות.

הטיפול/האימון הפסיכואנרגטי בפועל בשיטה זו מבוצע בעיקרו במצבים בהם מובא המטופל/ת לרמת הרפיה גופנית ונפשית בינונית עד עמוקה - זאת בסמוך ובמקביל לקיום שיחות אימון דינאמיות קוגניטיביות מעמיקות בענייניו. מהלך הטיפול כולל את מיקוד והנחיית תודעתו העמוקה של המטופל, ע"י טכניקות השפעה סוגסטיבית (השאה), בנושאים מהותיים הקשורים בו, באורחות חייו ובבעייתו/מחלתו. במשולב לכך מבוצעות מניפולציות מגע נקודתיות מדויקות על-פני נקודות תהודה ריאקטיביות לסף ותת ההכרה, הממוקמות בעיקר באזורי הראש, הגולגולת ועצם הבריח (במקרים מסוימים יבוצע בנוסף דיקור קל בנקודות אלה), זאת במקביל ל-"הנחת ידיים" באזורים הנ"ל, ליצירת מצבי "תברית", "פארה-חשמל" ו"חשמל אורגני" טיפוליים (ראה הסבר בקטגוריית מחקרים באתר זה). בעת הצורך יופקו  עבור המטופל תמציות הומיאופתיות/הרבליסטיות לסיוע נוסף בקיבוע תוצאות מחקרים נוספים בתחום   הספר "קבלה מדע ומשמעות החיים"

 

טיפול מגע מוח - פסיכואנרגטי

הריפוי הביו/פסיכו-אנרגטי מתבצע למעשה (בהגדרה כללית) ע"י הפעלתו, פיתוחו, ניתובו ועידודו של כוח ו/או מנגנון הריפוי וההתחדשות הטבעי והעצמי של האורגניזם, כל זאת בצד ניסיונות הריפוי או דיכוי והפסקת הסימפטומים ותוצאות המחלה/ההפרעה, המבוצעים ע"י הרפואה המערבית.
בכך - מביאה הפסיכואנרגטיקה (ביחד עם הרפואה המשלימה והרפואה המערבית-הקונבנציונאלית) לריפויין הכללי, או למניעתן של רוב המחלות וההפרעות (בין שחלקן מוגדרות ו/או מאובחנות ע"י הרפואה המערבית כ-פסיכוסומאטיות, נוירוגניות וכיו"ב ובין שאינן מוגדרות כך), שבשיטות הטיפול הרגילות טרם נמצא להן מרפא כלל, או שנמצא להן מרפא סימפטומאטי/חלקי/זמני בלבד, כגון: מחלות ו/או הפרעות מערכת החיסון הגורמות לתופעות דלקתיות שונות, חוזרות או כרוניות, ולמחלות אוטו-אימוניות (מחלות שבהן מערכת החיסון תוקפת ואף הורסת רקמות גוף); מחלות/הפרעות מערכת העיכול, כמו: אולקוס, כיבים, דלקות מעי זמניות ומחלות מעי דלקתיות מתמשכות כגון:
Crohn’s Disease, Ulcerative Colitis, תסמונת המעי העצבני (Irriable Bowel), המופיעה בעיקר בנשים וקשורה למתח נפשי בלבד, עצירות המעיים ושלשולים כרוניים, טחורים, דלקת נגיפית של הכבד  (Viral Hepatitis) ותופעותיה; מחלות לב וכלי דם, כמו - יתר/פחת לחץ-דם, לקות קצב הלב/אריתמייה (Arrhythmia), סוכרת, טרשת עורקים, אנמיה; מחלות/הפרעות מערכת הנשימה, כמו - אסתמה (קצרת), ברונכיאלה, אלרגיה; מחלות מין, הפרעות תפקודיות מיניות, אין-אונות והפרעות רבייה ופריון; מחלות ו/או הפרעות מערכת העצבים ומחלות כאב, כמו - מגרנות, כאבי ראש/גב/חוליות/פרקים, מחושים שונים או חוסר אדפטציה לכאב, בעיות שיווי-משקל, השלכות והפרעות תפקודיות/מוטוריות לאחר אוטם מוחי (C.V.A) ומניעתו; מחלות עור, כמו: ספחת (פסוריאזיס (Psoriasis, אקזמות ופריחות, שינויי פיגמנטציה, פצעונים מרוכזים, הזעת יתר, התקמטות עור מואצת, אובדן שיער; "מחלת היאפים" (Chronic Fatighe Syndrome) ותופעות עייפות וחוסר ויטאליות כרוניות; מחלות ו/או תופעות גידוליות בשלבים מסוימים; מחלות נפש, הפרעות ובעיות נפשיות לסוגיהן, כמו דיכאון (Depression), הפרעה ביפולרית דו-קוטבית (מניה דפרסיה Bi-polar Disorder), סכיזופרניה (Schizophrenia), הפרעות כפייתיות (O.C.D Obsessive Compulsive Disorder), הפרעות חרדה, בעתים ופוביות (Anxiety Disorder) הכוללות מצבי Panic Attack ומצבי חרדה מתמשכים (על תופעותיהם הגופניות), נירוזה (עם תסמינים פתולוגיים ונפשיים חמורים (Neurosis), פסיכו נירוזה (עם תסמינים פסיכולוגיים), הפרעות התמכרויות כמו: עישון, צריכת אלכוהול, מיניות-יתר, אכילת-יתר והפרעות אכילה קליניות, וכיו"ב.

מקורות:

מתוך סדרת החוברות המקצועיות "הפסיכותרפיה והרפואה ההוליסטית - ככלל וע"פ תורת הקבלה"

נכתבו ע"י ירון אלוני 2000 © כל הזכויות שמורות

ראה מידע רב נוסף בקטגוריה: כתבות ומחקרים

חזור לראש הדף >>

 

===================================================================================

מחקרים וממצאים מדעיים בתחום המימד הפסיכו-אנרגטי של האדם:

גוף האדם מסוגל לבצע תחת השפעת היפנוזה, סוגסטייה או מדיטציה טראנס היפנוטית ביצועים מדהימים של כוח וסיבולת. הדבר מוכיח בעליל את הקשר בין נפש, מבנה ותפקוד - באמצעות קשרי הביניים.

בפסיכיאטריה אנו מגלים טיפולים כימיים, המשפיעים על מצבים נפשיים, וטיפולים נפשיים המשפיעים על מצבים כימיים וביו-כימיים. בכך מוכח הקשר הדואלי/הוליסטי - תפקוד-אנרגיה - אנרגיה-תפקוד.

ממחקרים בנוירו-פסיכיאטריה אנו למדים שזרמים חשמליים קטנים, המוזרמים בין נקודות מסוימות במוח, גורמים לשינויים נפשיים והתנהגותיים, הדומים לאלו הנצפים כתוצאה מטיפולים כימיים מסוימים. ממצאים אלה זה מוכיחים את אסכולת הקשר התלת-כיוונית - אנרגיה-כימיה-מבנה.

ממחקרים מדעיים בתחום ה"אקופונקטורה" (דיקור-נקודתי ע"פ על-פני מרכזי ומסלולי אנרגיה בגוף החי) וה"שיאצו" (טכניקות מגע נקודתי ומניפולציות נקודתיות על-פני מרכזי ומסלולי אנרגיה בגוף החי) עולה כי "החדרת" או "עירור" אנרגיה בנקודות-גוף חיצוניות מסוימות גורמת לשינויים מהותיים במבנה ובתפקוד אברי הגוף הפנימיים, ו/או בתפקודים נפשיים/רגשיים/קוגניטיביים. בכך מוכחת שוב אסכולת הקשר - אנרגיה-תפקוד.

בשנת 1882, עם היווסדות החברה הבריטית למחקר נפשי ועם הקמתה הסמוכה של החברה האמריקאית לחקר  הנפש, הוכחה באופן מוחלט יכולתם המדהימה של מטופלים השרויים בטראנס היפנוטי/מדיטטיבי לזכור ו/או להעלות פרטי-פרטים מחייהם בהווה - שנשכחו מהם זה מכבר ו/או פרטי-פרטים מאירועי חיים שאינם תואמים למערכות חייהם הנוכחיות ולתקופה הנוכחית, והביאה את זיגמונד פרויד לבניית בניינו הפסיכואנליטי - שממנו מסתעפים ענפים נוספים ומרכזיים של הפסיכולוגיה המודרנית.

מים שנחשפו לידי מרפא ב"ביו-אנרגיה" משנים את צבעה של תמיסה גבישית (מלח-נחושת), משנים את מתח פניהם, את קשרי המימן שלהם ואת איכויותיהם החשמליות, ובכך מאפשרים זיהוי מדעי חזותי של הימצאות אנרגיות ברמת-ריפוי ו/או שינויי מבנה ביולוגיים/פיזיים.

צמחים מגיבים באופן דרמתי במיוחד לאנרגיית-ריפוי ואף למחשבה אנושית (ראה הפרסומים בספר "חייהם המסתוריים של הצמחים", מאת תומפקינס ובירד הרפר, 1973). 

כאמור לעיל, הוכחה העובדה כי קיים "גוף" הנעלם מן החושים האפקטיביים, שבחלקו הצמוד מהווה מעין דיוקן מטפיזי של האדם ובעל החי - מעין תבנית, תרשים אנרגטי החופף לגוף הפיזי-הגשמי ובא לידי ביטוי בגלים אלקטרומגנטיים השופעים מהיקפו של החי בעוצמות שונות. פיתוח שיטת הצילום הקירליאנית ומסכי זכוכית מיוחדים, שהומצאו ע"י החוקר ד"ר הנרי קינלי, מאפשרים בחינה חזותית-מדעית של חלק גדול מההילות, לפרטיהן וגוניהן, ומוכיחים את ממצאי קיום שדות האנרגיה, או בכללות - "שדה החיים", ואת העובדה כי שדה-כוח מורכב זה מקיף כל חי ומתפשט בחלל במידה בלתי ידועה. לפיכך, הגוף הפיזי-הגשמי נחשב כ"התעבות" של גוף או שדה-כוח הקודם לו.  במילים אחרות: הגוף הביופלזמי (האתרי), הצמוד ביותר לגוף הפיזי מבין שאר רובדי הנפש, הוא התבנית שעליה וסביבה נוצר ומתגשם הגוף הפיזי-הגשמי. ד"ר שפקה קרגולה, פסיכיאטרית עצבים מאוניברסיטת-קליפורניה, עקבה ועוקבת זה שנים רבות אחר תגובותיהם של אנשים שונים המסוגלים לצפות חזותית ו/או לחוש בהילות באופן בלתי אמצעי, ואת כושרם של מרפאים שונים לאבחן את מצבם של חולים על-פי פליטות האנרגיה הנפלטות משדה גופם ועל-פי ניתוח חזותי של הילותיהם. אבחונים אלה תאמו במדויק ובאופן ראוי לציון את הנתונים האבחנתיים והרפואיים הרגילים והרשמיים שהיו בידה. בספרה "פריצת דרך ליצירתיות" (דה וורס, 1967) מתוארים מחקריה המוקדמים.

תרשים ה"הילות" - שדות האנרגיה

ד"ר הרי אולדפילד(Oldfield)  החוקר הידוע של הצילום הקירילי, מצא שכל חלקי הגוף - החי והצומח (על תאיו) רוטטים בדרגות ויברציה מסוימות, התואמות במדויק את גלי ותנודות הגוף הביופלזמי הנגלה בצילום, וכי חלים שינויים מהותיים ברטיטות, בהיקף, בצבעי ובגווני ההילה - כתוצאה מחשיפה לטיפול ביו/פסיכו-אנרגטי. מסקנתו היא אפוא כי מחלות נפש וגוף - מתפתחות ונגרמות למעשה על-ידי שינויים בגלים ובתדרים האלקטרומגנטיים של הגוף ובשל זרימה בלתי תקינה של אנרגיית "שדה החיים", לרמותיה, ולפיכך יש להשתמש בטכניקות המתמחות בהעברה, הזרמה, הקרנה, שחרור, עירור, איזון, ויסות וניתוב של אנרגיה אתרית-ביופלזמית ישירה - כדי לתקן את המצב, להחזיר את התדרים לתקנם ובכך להביא להתמרה ביולוגית וביו-כימית, קרי - ריפוי.

צילום קירילי - שדה אנרגטי

מחקרים, בדיקות וניסיונות הוכיחו מפורשות כי כל היפעלות אמוציונאלית-נפשית משפיעה מיידית גם על תהליכי חילוף-החומרים ועל הכימיסטים של הדם וההורמונים, ושתהליכים אלה מופעלים על ידי מערכת העצבים הווגטטיבית (האוטונומית) - ע"י מסלולים נכנסים, תחושתיים - המעבירים מידע מהאיברים הפנימיים ומהגוף למוח, ומסלולים יוצאים מהמוח לגוף - המעבירים אותות עצביים המווסתים בהתאם את פעילות האיברים הפנימיים בגוף (מיקומה ב-היפותלמוס - חלק המוח הנמצא בגזע המוח ומשמש כמרכז המערכת האנדוקרינית, כמו-כן כמרכז תחושת הרעב, יצר המין, הפחד, הכעס והתוקפנות המהווים את יצר הקיום)

המדען פרופסור וויליאם א.טילר (PhD) מאוניברסיטת טורונטו (שימש יו"ר המחלקה למדעי החומר וההנדסה באוניברסיטת סטנפורד, שירת כיועץ לממשלת ארה"ב בתחומי המתכות ופיזיקת המצב המוצק, עורכם של שני עיתונים מדעיים, מתמחה בין היתר בחומרים ביולוגיים ובפסיכו-אנרגטיקה, מנהל האקדמיה לפארה-פסיכולוגיה ורפואה (קליפורניה), פעיל בפיתוח מכשור אמין לגילוי ולמחקר שדות פסיכו-אנרגטיים) - בנה באופן סכמאתי את תורת המפתח המדעית, המהווה את אחד המפתחות המדעיים הראשיים להבנת הריפוי הפסיכו אנרגטי לסוגיו (מפורטת בספר "מחידה למדע", ג'ורג' ווי. מייק), שעיקרה להלן: האדם קיים בו זמנית בשבע רמות, שבכל אחת מהן מעורבות מערכות אנרגיה וחומר. אם נלך מן הגסה ביותר אל המעודנת ביותר נמצא את (ג) - הרמה הגשמית; את (א) - הרמה ה"אתרית", המכונה במקור - ה"גוף הביו-פלזמי"; את (ר"ג) - הרמה הרגשית (אסטרלית); את (מ1), (מ2), (מ3) - שלוש "רמות המיחשב" (הפסיכו) (Mind) - האינסטינקטיבית, האינטלקטואלית והרוחנית - (ר) רמת "העל מודע", ה"רוח" (רמת האיחוד העליונה). ראה כאן מטה עקרונות מטא-מדעיים.

מקורות:

מתוך סדרת החוברות המקצועיות "הפסיכותרפיה והרפואה ההוליסטית - ככלל וע"פ תורת הקבלה"

נכתבו ע"י ירון אלוני 2000 © כל הזכויות שמורות

ראה מידע רב נוסף בקטגוריה: כתבות ומחקרים

חזור לראש הדף >>

 

 

 

===================================================================================

 

 

מאחר וחלק מהממצאים המחקריים לעיל, ורבים נוספים, אינם ניתנים לפירוק וניתוח כימי/פיזיקאלי מהותי של נושאיהם, הם נקראים ממצאים "מטא-מדעיים" ("מטאפיזיקה").

 

 

על יסוד הממצאים הנ"ל, להלן מספר עקרונות מטא-מדעיים מסכמים:  
 

 

כל דבר בעולם זה, וקרוב לוודאי במחוזות קיום אחרים, הינו בעל אופי וברטורי (רטיטתי).

בני אדם מורכבים משבע מערכות רטיטיות לפחות. כלומר האדם הוא ישות רב-מימדית, המתפקדת בו זמנית ברמות שונות ורבות של הטבע.

הגוף הפיזי מורכב רק ממספר מסוים של יסודות מתוך טבלת היסודות המחזורית, והינו בטווח הנמוך ביותר של תדירות רטיטטית בספקטרום טווח המערכות הרטיטתיות של האדם. לפיכך, האדם הוא ישות שרמת הקיום הראשונית שלה הינה ברמות נעדרות מרחב וזמן של היקום.

כל תיאוריה של ריפוי חייבת להכיר בכך כי נראה שרמות הנפש הינן משהו נפרד לחלוטין מ - 300 או 350 גרם המים המהווים יותר מ80%- מהמוח! ברור שהמוח אינו הנפש אלא "משכנה". סביר להניח כי ה"נפש" המודעת, התת-מודעת והעל-מודעת של האדם, ואותם חלקים המכונים "רוח" או "נשמה", הינם שדות אנרגיה - מערכות רטיטתיות בטבען, הנבדלות זו מזו אך מעורבות זו בזו - כל אחת וטווח התדירויות שלה, וזורמות באופן מסוים במוח (ובגוף-כולו) כתוכנה בתוך חומרה. (ראוי לציין כי מערכות רטיטתיות אלה כרוכות בסוג או בסוגים מסוימים של אנרגיה, שהינם בלתי מוכרים עדיין ו/או נמצאים מחוץ למושגי המדע הנוכחיים אודות הספקטרום האלקטרומגנטי.

ברור שהמוח הינו מקום "משכנה" של הנפש

מוח האדם לעומת מוחות בעלי חיים נפוצים

הגוף הפיזי, תחזוקתו, חידוש תאיו, תיקונו וריפויו השורשיים הינם תוצאות פעולתה הישירה של מערכת שדה האנרגיה הנמצאת ברמה הקודמת של רטיטות (הגבוהה יותר). "גוף" תנודתי זה נקרא "אתרי" או "ביופלזמי" והוא למעשה התבנית שעליה וסביבה נוצר הגוף הגשמי. הגוף האתרי הוא תוצאה של רמת הנפש הרטיטתית הקודמת, וכן הלאה עד לרמת הרטט הגבוהה ביותר.

 רוב מערכות האנרגיה של היצור האנושי, שרטיטתן גבוהה מזו של הגוף הפיזי, שורדות לאחר מות הגוף הפיזי וכיליונו.

 מחשבה היא צורה של אנרגיה. יש לה תכונות כלליות של "שדה", הדומות לתכונות שדות משיכה, שדות מגנטיים ושדות החיים של כל היצורים החיים. שדות מחשבה ("שדות-טי") יכולים לפעול פעולת גומלין הדדית, לחצות חלל ולחדור דרך חומר ו/או לשנותו, פחות או יותר בו-זמנית, באופן מיידי - ללא ניחות או עם ניחות קל.  

זמן, מרחב ומסה ניתנים לשינוי ואינם מתמידים ומגבילים. במציאות המוחלטת, ה"אני" של כל אחד מאתנו הוא ישות אנרגטית יקומית, המתקיימת מזה עידן ועידנים ואשר תמשיך להתקיים לנצח. לפיכך, אותו חלק מ-ים האנרגיה הכללי שהינו אתה – מאכלס בשבריר זה של מה שמכונה זמן את גופך הפיזי, כך שעצמך האמיתי אינו מעטה החומר הדחוס שאתה מכנה גוף, אלא הרוח - הנפש הנצחית המנחה, מפעילה ומכוונת את הגוף אותו הינך מאכלס זמנית. ביכולתך ועליך להיות אדון לו - בדיוק כפי שאתה שולט במכוניתך או בכל מנגנון פיזי אחר שאתה בעליו הזמני.

בריאות וריפוי הם התגשמותן בגוף הפיזי של השלמות או ההתקרבות לשלמות הנפשית הרוחנית. ריפוי, במילים אחרות, הוא אמצעי או אמצעים להאצת היכולת הנפלאה והנורמאלית של הגוף והנפש - לתקן, לבנות מחדש ולתחזק את עצמם באופן "אוטומטי". 

 לא ניתן כמעט לרפא או לשמור על בריאותו של מטופל, אם ברובד עמוק כלשהו של נפשו רצונו להיות חולה (עקב "רווח משני" כלשהו) גדול מרצונו להיות בריא. כמו-כן זקוק המרפא בפסיכו-אנרגטיקה לאמונו הסביר והרציף של המטופל, כדי שהאחרון לא יעוות או יבטל את מאמצי ותוצאות הריפוי על ידי פחד, רתיעה או ספק.

מקורות:

מתוך סדרת החוברות המקצועיות "הפסיכותרפיה והרפואה ההוליסטית - ככלל וע"פ תורת הקבלה"

נכתבו ע"י ירון אלוני 2000 © כל הזכויות שמורות

ראה מידע רב נוסף בקטגוריה: כתבות ומחקרים

פרסום - קופ"ח כללית

חזור לראש הדף>> =

כלל החומר המובא כאן ובאתר זה בכלל איננו בבחינת התוויות בעד או נגד לטיפול כלשהו במחלות גוף

ונפש, אלא בבחינת הצגת גישות להבנת גורמי המחלה/הבעיה ודרכי הטפול הפסיכואנרגטי.

בעת הצורך יש לפנות לייעוץ רפואי ו/או לייעוץ פסיכואנרגטי אישי - הכל לפי העניין.

 

                                                      עמוד בבנייה/עריכה

 

 

 

שיטת מעגלי מוח|גוף  yaron-aloni.com/psycho © 2006-2008 כל הזכויות שמורות.